środa, 15 maja 2024 06:50

Posiłek dla seniora

Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół"Zbyszko" wyszło do najstarszych mieszkańców naszego miasta z inicjatywą dostarczenia im gorących posiłków do domu. Jednocześnie wsparcie otrzyma w ten sposób lokalna gastronomia.

Gorący posiłek dla seniora to projekt skierowany do mieszkańców naszego miasta w wieku powyżej 70 roku życia. Pomysłodawcą i realizatorem będzie Stowarzyszenie Zbyszko. Projekt mamy zamiar realizować w porozumieniu z 24 batalionem OT( transport i wolontariusze), chełmskim harcerzami (wolontariusze) przy współpracy MOPR Chełm. Środki na ten cel mamy zamiar pozyskać z budżetu UM Chełm. Projekt ma na celu wsparcie seniorów 70+ oraz lokalną gastronomię poprzez złożenie zleceń. Mamy zamiar objąć pomocą do 50 seniorów 70+ mieszkających na terenie miasta Chełm.