Wieczerzą Wigilijna w każdym domu

  • 17.12.2021, 14:06
  • Grzegorz Myszura
Wieczerzą Wigilijna w każdym domu
Pod takim hasłem Stowarzyszenie Zbyszko we współpracy z Chełmskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych organizuje akcję wsparcia najbardziej potrzebujących podczas tegorocznych świąt.

Święta Bożego Narodzenia większości z nas kojarzą się z pachnącą choinką, zapachem czerwonego barszczyku z uszkami, prezentami i wyjątkowym nastrojem, w którym każdy odnajduje w sobie dobroć i radość. Niestety ta sielankowa wizja nadchodzących świąt nie w każdym domu przypomina na wstępie przedstawiony obraz. Brak pracy, samotność czy niskie świadczenie emerytalne powodują w rzeczywistości, że okres w którym powinniśmy się radować czy wspólnie celebrować rodzinne spotkania, odchodzą na dalszy plan ustępując łataniu potrzeb dnia codziennego odsuwając od siebie spokój przygotowań do rodzinnej celebracji zbliżających się świąt. 

W związku z powyższym organizacje non profit prowadzą różnego typu akcje, celem wsparcia samotnych i potrzebujących osób w naszym mieście. W tym roku dwa stowarzyszenia tj. Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie "Zbyszko" w Chełmie postanowiły wspólnie zorganizować akcję wsparcia, poprzez organizację zbiórki żywności i prezentów dla osób najbardziej potrzebujących a wytypowanych przez Kluby Seniorów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy indywidualne wskazania mieszkańców Chełma i okolic. Mając doświadczenie z lat poprzednich, zaangażowani wolontariusze będą przekazywali gotowe dania wigilijne i prezenty oraz w miarę potrzeb i sytuacji spędzą z obdarowanymi osobami choć parę chwil oraz wesprą dobrym słowem. 

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie tej szczytnej akcji „Wieczerza Wigilijna w każdym domu” w formie rzeczowej lub finansowej przekazanej za pośrednictwem jednego z w/w stowarzyszeń. Nadmieniamy, że wsparcie uzyskane od Państwa w 100% zostanie przekazane dla osób potrzebujących. 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Prezesami stowarzyszeń tj. Arturem Pawłem Juszczakiem 513 775 747 i Jackiem Bobrusiem 663 735 147. 

Z wyrazami szacunku i z najpiękniejszymi życzenia Świątecznymi i Noworocznymi.

Artur Juszczak Prezes Zarządu Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Jacek Bobruś Prezes Zarządu Stowarzyszenie "Zbyszko" w Chełmie

Grzegorz Myszura

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe